Szanowni słuchacze UTW, przyjaciele
Mija kolejna kadencja Zarządu Stowarzyszenia UTW.
Z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Państwem osiągnięciami z ostatnich 4 lat 2019 – 2023. Podstawowym zadaniem Uniwersytetu jest działalność dydaktyczna obejmująca tematykę dotyczącą historii, literatury, sztuki, turystyki. Poznawaliśmy historię muzyki i jej twórców, zarówno polskich jak i światowych. Razem z wykładowcami w naszej wyobraźni zwiedzaliśmy najpiękniejsze zakątki naszego globu.
Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się wykłady z zakresu poczucia własnej wartości jako nieodzowny filar naszego codziennego życia, wykład o leczeniu dietoprofilaktyką oraz dietoterapią. Wysłuchaliśmy wykładu na temat radzenia sobie i przezwyciężania problemów po przebytym Covidzie i możliwości powrotu do normalności.
Naszymi wykładowcami były takie osoby jak: prof. Cezary Król, prof. Hieronim Grala, prof. Małgorzata Janecka – Kurowska, Przemysław Głowacki i wielu innych, a wśród nich nasza koleżanka Daniela Czernianin z kolejnym wykładem o słynnych Mariach.
W czasie tej kadencji zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc naszego kraju: Kraków, Wrocław, Olsztyn, Łódź, Puławy, Kazimierz Dolny. Przebyliśmy również bardzo ciekawą podróż szlakiem Zamków Krzyżackich. W tym okresie zorganizowaliśmy 18 wyjazdów turystycznych, w których uczestniczyło ponad 800 osób.
Tradycją naszej społeczności studenckiej stały się cotygodniowe zajęcia gimnastyczne a w okresie wakacji dodatkowo basen – aqua aerobic, które cieszą się coraz większym powodzeniem.
W każdą środę spacer z kijkami nordic walking był okazją do wymiany poglądów, dobrych rad i przepisów kulinarnych. W okresie wakacji byliśmy kuracjuszami sanatorium San w Kołobrzegu, gdzie zażywaliśmy spacerów brzegiem morza, a także korzystaliśmy z proponowanych zabiegów leczniczych.
Nie obyło się także bez spotkań integracyjnych takich jak: zabawa andrzejkowa, spotkania wigilijne, zakończenia roku akademickiego w Zagrodzie Edukacyjnej w Osiecku oraz w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.
Sytuacja epidemiologiczna w kraju pozbawiła nas możliwości kontaktu z przedszkolakami – czytanie bajek i krótkie inscenizacje- w ramach integracji międzypokoleniowej. I trwa to nieprzerwanie do dziś.
Spotkania z teatrem i kinem też nie były nam obce. Oglądaliśmy sztuki wystawiane w tetrach: Polskim, Palladium, Powszechnym, Komedii, Kwadracie, Teatrze Kamienica i oczywiście w Operze Narodowej. Członkowie UTW chętnie uczestniczyli w spektaklach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
Ponadto zwiedzaliśmy wystawy w muzeach warszawskich: Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Muzeum w Wilanowie.
W planach naszej działalności pojawiły się nowe zajęcia, a mianowicie warsztaty rękodzielnicze, m.in. bukieciarstwo, ozdoby świąteczne.
Osiągnięciem i dużym sukcesem studentów UTW było wystawienie sztuki teatralnej adresowanej do młodzieży szkół podstawowych p.t. Postrzyżyny Siemowita w reżyserii i współudziale Pana Arkadiusza Głogowskiego.
Na premierę sztuki zaprosiliśmy władze Miasta Józefowa, przedstawicieli Starostwa Powiatowego oraz naszych studentów i Józefowian. Drugi spektakl obejrzała młodzież szkolna wraz ze swoimi nauczycielami, wypełniając salę w 100%. Oklaskom nie było końca.
Drodzy członkowie naszej studenckie społeczności, w październiku b.r. kończy się kadencja obecnego Zarządu i odbędą się wybory nowych władz UTW , prosimy chętnych do współpracy i jeżeli macie ciekawe propozycje rozszerzenia naszej działalności podzielcie się z nami. Chętnie skorzystamy z nich w następnym roku akademickim.
Tak szeroka działalność Stowarzyszenia UTW nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletnia praca i zaangażowanie członków Zarządu oraz wsparcie finansowe Urzędu Miasta Józefowa, nieodpłatne korzystanie z sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Zarząd UTW: Teresa Uzarska, Marianna Jakubowska, Daniela Czernianin, Elżbieta Turek,
Ewa Majchrzak, Jadwiga Łaszewska, Mirosława Domaradzka